O mnie

Jack of Blades

AFKward.pl powstało z myślą, żebym ja, jako autor, miał gdzie umieszczać swoje treści

Jestem graczem

Gram w gry wideo odkąd pamiętam. Przypominam sobie Franko: The Crazy Revenge na Amigę (starsze ode mnie o dwa lata) i Mortal Kombat. Później kuzyni pokazali mi pierwsze Grand Theft Auto i jakąś część serii Leisure Suit Larry, którą chował przede mną ojciec. Ojciec, który paradoksalnie na mój pierwszy PC kupił mi przerażające The Typing of the Dead. Wiadomo, przemoc mniej gorsząca od seksu. Jakiś czas później, dzięki przyjacielowi rodziny, grałem już w coś, co cieszy się sporą popularnością także dzisiaj – Warcraft III i Diablo II. I gram nadal. W to i we wszystko inne, co wychodziło przez poprzednie lata i jeszcze wyjdzie. Bo jestem graczem.

Piszę o grach

Już w latach podstawówki wykazywałem zainteresowanie długopisem i kartką. No, dobra, bardziej tą w Microsoft Word, bo normalnie piszę jak kura pazurem. Wówczas dużo grałem na serwerach roleplay w GTA San Andreas (w sumie przez ponad osiem lat), gdzie pisanie jest nieodzowne. Dzięki temu skrupulatnie rozwijałem swój warsztat, bo wraz z rozwojem gry teksty stawały się coraz dłuższe. A pisało się kilka kartek A4 o wymyślonej organizacji przestępczej, także wymagało to jeszcze kreatywności. Nie była to jednak jedyna gra, w której spędzałem sporo czasu, a jako młody człowiek w szczególności chciałem się rozwijać i przy okazji wypisać – założyłem blog.

Jak każdy miałem Bloggera i wiele innych blogów na różnych platformach. Najwięcej spędziłem chyba czasu na serwisie gram.pl, kiedy istniały jeszcze gramsajty. Tam jako nastolatek wziąłem udział w konkursie, jednym z moich pierwszych, gdzie wygrałem edycję kolekcjonerską gry Arcania: Gothic 4. Przekonałem się, że nie szło mi najgorzej w pisaniu, więc przez następne lata wciąż pisałem na blogach, pisałem na konkursy. Najcenniejszym dla mnie trofeum było PlayStation 4 20th Anniversary Edition wygrane w konkursie Filmweb, gdzie trzeba było napisać o grze z PSX.

AFKward

Jakiś czas szukałem dla siebie pseudonimu, który kojarzyłby się ze mną i grami wideo. Względnie niedawno wymyśliłem AFKward, od połączenia skrótowca AFK ze słowem z języka angielskiego awkward. Uznałem, że to nawet do mnie podobne.

W 2017 roku napisałem poradnik do gry Stardew Valley na Steam. Niedługo potem zacząłem się zastanawiać nad miejscem, gdzie mógłbym umieszczać takie rzeczy, skoro zdecyduję się napisać ich więcej. Kiedy blogowałem na różnych platformach, marzyłem o domenie .pl. Skoro marzenia należy spełniać, to stworzyłem AFKward.pl. Na dobry początek przerzuciłem jakieś swoje treści, o których jeszcze pamiętałem i zacząłem.

Chcę zostać profesjonalnym autorem

Moje życie, jak życie innych, potoczyło się różnie. Przez całe słyszałem od wielu ludzi, których autorytet uznawałem, żebym nie przestawał pisać. Czuję, jakbym ich zawiódł, dlatego że świat wcześniej nie pozwolił mi wystarczająco rozwinąć swojego potencjału. Ale teraz, kiedy udało mi się samodzielnie stworzyć to miejsce – jestem w stanie. Strona, na której jesteś to mój blog, ale przede wszystkim moje portfolio. Mam zamiar teraz wyłącznie skupić się na tym, aby zostać profesjonalnym autorem. Chciałbym na stałe stać się częścią jakiegoś medium internetowego i społeczności, gdzie realizowałbym swoją piśmienną pasję, nie przestawał się uczyć (bo uczymy się całe życie) i tworzył coś większego.

To miejsce to narzędzie.

A ja je dzierżę.

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020