Poradnik Stardew Valley – jak wziąć ślub [PC]


Wprowadzenie


więc zjawiasz się tutaj, bo ktoś wpadł Ci w oko? W tym poradniku dowiesz się zatem, kto z mieszkańców Pelican Town może zostać Twoim partnerem bądź partnerką, jak zawrzeć związek małżeński i ewentualnie, kiedy już kłótnie z Twoim pikselowatym wybrankiem do niczego nie zaprowadzą, wziąć rozwód. Dobrze byłoby, żeby tylko dziadek nie patrzył na to ostatnie z góry (ups). Poradnik Stardew Valley – ślub i rozwód został podzielony na trzy części: single, akt małżeństwa oraz wyrok rozwodowy. Z tym że proszę pamiętać, że dział dotyczący singli ma tylko charakter obrazkowy, nie opisuje ich najbardziej lubianych prezentów, nie mówi jacy są z charakteru ani nic z tych rzeczy. W tym największa frajda, żeby poznać te rzeczy samodzielnie.
Udanych podbojów!


Single


rany, jest z czego wybierać! Ale powiem Ci coś w tajemnicy, jedyny słuszny wybór to Abigail. Słucham? Co mi strzeliło do głowy? Człowieku, ona gra w gry wideo! Naprawdę nie ma się nad czym zastanawiać, nie wolisz zostawać z nią w domu i całe dnie strzelać do orków?

Domyślnie w grze osoby, z którymi można się związać oznaczone są właśnie jako Single.

Małżeństwa homoseksualne są możliwe.


Płeć brzydka


Płeć piękna


Akt małżeństwa


o i stało się. To musi być miłość. Któż to taki? Haley? Słyszałem, że zimna jest tylko z zewnątrz, ale kiedy już dotrzesz do jej serca okazuje się być najlepszą kandydatką do spędzenia wspólnie życia. Ach tak? Musiałem pomylić osoby, Tobie chodzi o Shane’a? Rzeczywiście, to zagubiony człowiek, może Tobie uda się pomóc mu stanąć na nogi…


Ślub


Przede wszystkim do zawarcia małżeństwa musisz znać kandydata lub kandydatkę.

Na tym poziomie znajomości otrzymasz list od Pierre’a, który poinformuje Cię, że kupno i wręczenie bukietu to pierwszy krok do założenia rodziny. Taki bukiet zakupisz oczywiście w jego sklepie za 200g. Wręczając go wybranej osobie wyrażasz romantyczne zainteresowanie i w ten sposób stanie się ona Twoim chłopakiem lub Twoją dziewczyną. Od tego momentu musisz bardziej rozwinąć tę relację.

Kiedy udało Ci się zebrać właśnie tyle serduszek, możemy przejść do rzeczy. Pora się oświadczyć. Aby to zrobić potrzebujemy takiego przedmiotu jak Mermaid’s Pendant .

Wspomniany przedmiot sprzedaje stary marynarz pojawiający się na drugiej części plaży, którą odblokowujemy z użyciem 300 sztuk drewna na zepsutym przejściu.


Zanim jednak wejdziemy w posiadanie tego wisiorka, musimy spełnić następujące warunki:

1. Wręczyć bukiet,

2. Rozwinąć relację do 10 serduszek,

3. Posiadać 5,000g,

4. Przynajmniej raz rozbudować dom.


Pierwsze dwa punkty już udało nam się wykonać po drodze. Ostatnia inna, istotna rzecz związana z zakupem tego przedmiotu to to, że stary marynarz pojawia się tylko w deszczowe dni!

Na sam koniec nie pozostało nam nic, tylko się oświadczyć wręczając kupiony przedmiot swojemu wybrankowi bądź wybrance. Ceremonia ślubna odbywa się 3 dni po oświadczynach.

I po ślubie


Teraz mieszkacie pod wspólnym dachem. Twój mąż czy Twoja żona szczęśliwi będą szykować dla Ciebie śniadanie, karmić zwierzęta, naprawiać płoty czy podlewać grządki.

Otrzymują też własny pokój.


Będą też spędzać czas za Twoim domem w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu. Abigail na przykład będzie grać na flecie, a Sam jeździć na deskorolce.

A i proszę, nie adoruj innych singli. Z zazdrością nie ma żartów.

Dzieci


Chodząc spać istnieje szansa, że Twój partner bądź partnerka zapyta, czy chciałbyś mieć dzieci. Wtedy podejmujesz decyzję. Zanim jednak pojawi się taka możliwość, masz następne warunki do spełnienia:

1. Kolejny raz rozbudować dom,

2. Utrzymać z wybraną osobą przynajmniej 10 serduszek,

3. Być w małżeństwie przynajmniej przez 7 dni.


Dziecko urodzi się po czternastu dniach od zgody na nie. Przez pierwsze 14 dni będzie spać w kołysce, przez następne 14 dni będzie w niej stać i będzie gotów do zabaw. Po 28 dniach z niej wyjdzie i będzie chodzić na czworakach, aż w końcu podrośnie i zacznie biegać po domu. To ostatni z etapów. Dzieci nie staną się dorosłe i można mieć ich tylko dwójkę.


Wyrok rozwodowy


akże tego… ładna pogoda dzisiaj. No… a jak dzieci? Super. Tak, u mnie też wszystko dobrze. A, poczekaj chwilkę! Wiem, że jesteś cały dzień zajęta i boli Cię głowa, ale to tylko malutka sprawa, skarbie. Tam leżą papiery rozwodowe. Trzeba je wypełnić.


Rozwód


Wzięcie rozwodu to koszt 50,000g. Jeśli jesteśmy pewni tej decyzji, musimy udać się do domu Lewisa, burmistrza Pelican Town. Tam znajduje się książka, z którą podejmujemy nasz wybór.


Jeśli nie byliśmy pewni, możemy wycofać się jeszcze tego samego dnia. Jeśli nie, następnego dnia nasz dom będzie pusty, a dawny mąż lub żona zostanie ex i wszystkie serduszka w ramach ich relacji zostaną wyzerowane. Oni sami będą przebywać w starym miejscu zamieszkania, narzekając na porażkę, jaką było to małżeństwo.

Gracz będzie mieć okazję wymazać pamięć ex używając jednej z kapliczek w chacie wiedźmy. To kolejny spory koszt, bo za to musimy zapłacić 30,000g. Taka decyzja doprowadza do sytuacji, w której wszyscy zachowują się, jakby małżeństwo nie miało miejsca. Umożliwi nam to ponowny związek z tą samą osobą.

A co z dziećmi?


Po rozwodzie dzieci zatrzymują się w naszym domu.

Jeśli nam się to nie podoba, z pomocą przychodzi inna kapliczka u wiedźmy, która się ich pozbywa. Tym razem w zamian za to będziemy musieli podarować Prismatic Shard .


Zakończenie


o proszę! Dotarłeś do końca. I jak, graczu? Podobał Ci się ten poradnik Stardew Valley? Nauczyłeś się czegoś nowego? Śmiało zostaw komentarz, powiedz co myślisz! Ślicznie za to dziękuję!


Pierwotnie ten poradnik ukazał się na moim koncie Steam.

Zobacz również: Poradnik Stardew Valley – sekrety

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *