Poradnik Stardew Valley – sekrety [PC]


Wprowadzenie


ch… ale co Ty tu robisz? Aż taki jesteś ciekawski? Nie chcesz, żeby cokolwiek umknęło Twojej uwadze? No dobrze. Witaj zatem w poradniku poświęconym sekretom. Pozwoliłem sobie zebrać wszystko, o czym usłyszałem i co samemu zobaczyłem, by teraz to opisać. W związku z tym dowiesz się dziś, czy obca forma życia faktycznie istnieje, czy Emily goli nogi i czy mumie żyły wśród ludzi. Poradnik Stardew Valley – sekrety został podzielony na dwie kategorie: zjawiska paranormalne oraz fizycznie paranormalne. Pierwsza traktuje o rzeczach nienamacalnych, druga wręcz przeciwnie.
Udanego węszenia!


Zjawiska paranormalne


awiadomienie: poniższe rzeczy opisują zjawiska, które nie mają fizycznej postaci, nie można ich dotknąć czy postawić. Tak jak wieść o tym, że Krobus tak naprawdę nie jest przyjazny, tylko zwyczajnie upośledzony w porównaniu do swoich pobratymców.


Ekran wczytywania


Kliknij w logo autora podczas wczytywania się gry, by otworzyć mu oczy i usłyszeć albo plasknięcie, albo kaczkę.Menu gry


Uderz w literkę E dziesięć razy w logo gry, a zobaczysz obcego, który z uśmiechem otworzy Ci drzwi i pomacha przez jakiś czas.

Z kolei klikając dziesięć razy na dowolny liść wywabisz stworki Junimos.Ulubiona rzecz


Przy tworzeniu postaci wpisując w miejsce ulubionej rzeczy ConcernedApe (sole developer gry), za każdym razem po znalezieniu Stardrop otrzymasz podziękowania od autora.


Natomiast wpisując Stardew, otrzymasz dodatkową informację, że czujesz silną więź z doliną.Ekran sprzedaży


Jeśli nie jest to 12 lub 28 dzień miesiąca w grze i nie padało, otrzymujesz 0.001% szansy na to, że u góry ekranu pojawi się UFO.

Poza tym, 25 dnia zimy wyjątkowo pojawia się tam zaprzęg Świętego Mikołaja.Mapa gry


Możemy uderzyć w samotny kamień przedstawiony na mapie, by usłyszeć jego dźwięk.Kopalnia na pustyni


Na ścianach kopalni dostępnej na pustyni pojawiają się napisy, które należało rozszyfrować:

We are cursed. Too much iridium.


I być może chodzi o Purple Slime , które wyrzucają z siebie wspomniany surowiec.

W miejscach wypełnionych mumiami napisy są już inne:

Wizard sealed us in this prison until the day a hero puts us to rest


I niewykluczone, że chodzi o znanego nam czarodzieja, który zamieszkuje wieżę w lesie.

Rzadkie dialogi


Wchodząc do sklepu Marnie, mamy 0.01% szansy na to, że powie:

*sigh*… When the door opened I thought it might be Lewis.


Chociaż Marnie i Lewis mają ze sobą bliską relację i jej myśl byłaby tym uzasadniona, to wchodząc do sklepu Robin również możemy usłyszeć:

Lew…? Oh…


Co także dotyczy burmistrza Pelican Town, który po prostu często odwiedza lokalne sklepy.

Slimes


Jeśli użyjemy Slime Incubator w mieście, a z niego wydostanie się Slime, to będzie on wchodzić w interakcję z mieszkańcami, nawet witając się z nimi po imieniu.

To samo możesz wykonać w domu. Jeśli masz męża lub żonę, będą oni zabawnie reagować na obecność gościa i próbować go zabić.


Fizycznie paranormalne


awiadomienie: chociaż fizyczność i paranormalność raczej nie chodzą ze sobą w parze, to w tym przypadku ciężko znaleźć wytłumaczenie na niżej wymienione znaleziska. Prosimy być ostrożnym. Nie wiadomo do czego mogą być one zdolne.


Statuy w skrzyniach


Po rozszyfrowaniu jednej z książek dostępnych w muzeum o jakże wymownej nazwie ???, otrzymujemy następujące informacje:Sugerując się jedynie dużymi literami otrzymujemy:

SUPER CUCUMBER TOWN
DUCK MAYO SALOON
STRANGE BUN TOY BOX


Są to nazwy przedmiotów, których musimy użyć w podanej lokacji, aby otrzymać sekretne statuy.

Aby otrzymać tę statuę, będziemy potrzebować Super Cucumber , rzadkiej ryby z oceanu.

Na północ od kowala znajduje się ogrodzony teren, do którego musimy wejść z prawej strony, a w środku znajduje się drewniana skrzynia, do której musimy włożyć podany przedmiot, by otrzymać znalezisko.

Aby otrzymać tę statuę, będziemy potrzebować Duck Mayonnaise , czyli majonezu z kaczego jajka.

Metalowa skrzynia, do której musimy włożyć przedmiot znajduje się na zapleczu baru wypełnionym beczkami.

Aby otrzymać tę statuę, będziemy potrzebować Strange Bun , czyli danie, na które przepis otrzymujemy od Shane’a za większą niż 3 serduszka relację.

Skrzynka, do której musimy włożyć podany przedmiot znajduje się w pokoju Vincenta.


Galaxy Sword


Po złożeniu wszystkich krasnoludzkich zwojów w muzeum otrzymujemy słownik, z którego pomocą będziemy w stanie rozszyfrować tajemnicze epitafium na cmentarzu w Pelican Town.

You translate the dwarvish:

Stand between the pillars three
With gift as precious as the sky:
A rainbow forged from land, not sea
Then galaxies will heed your cry


Chodzi oczywiście o Prismatic Shard , z którym musimy ustawić się między trzema kolumnami znajdującymi się na pustyni, żeby otrzymać Galaxy Sword zadający od 60 do 80 obrażeń.Pluszak Junimo


Aby mieć się do czegoś unikalnego przytulić, musimy poczekać na odpowiedni moment. 28 dnia jakiejkolwiek pory roku i o dokładnej godzinie 12:00 p.m., musimy potrząsnąć krzakiem znajdującym się za lokalnym placem zabaw w Pelican Town. Dzięki temu otrzymamy pluszaka Junimo.Złota dynia


27 dnia jesieni ma miejsce festiwal Spirit’s Eve, znajduje się tam jedna z atrakcji – labirynt.

Jest to okazja, żeby zdobyć Golden Pumpkin . Wystarczy, że w labiryncie będziemy zmierzać w lewo, aż do tabliczki ze znakiem zapytania, od której znów odbijamy w lewo i przechodzimy przez żywopłot. Potem w górę, przez jaskinię na prawo i wychodząc do skrzynki. W niej znajduje się nagroda.

Przedmiot nie ma żadnego zastosowania, można go tylko sprzedać za 2,500g.Zakończenie


o proszę! Dotarłeś do końca. I jak, graczu? Podobał Ci się ten poradnik Stardew Valley? Nauczyłeś się czegoś nowego? Śmiało zostaw komentarz, powiedz co myślisz! Ślicznie za to dziękuję!


Pierwotnie ten poradnik ukazał się na moim koncie Steam.

Zobacz również: Poradnik Stardew Valley – stardrop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *